Aktualności

09-05-2011Bardziej wytrzymałe niż kiedykolwiek wcześniej!

Fot. Husqvarna
Nowa seria odzieży ochronnej marki Husqvarna wykonana została z materiałów spełniających standardy wojskowe, aby zapewnić maksimum bezpieczeństwa oraz łatwość poruszania się.

Nowoczesne i funkcjonalne wzornictwo pozwala na wygodną pracę bez ograniczeń nawet w najcięższych warunkach. Uniformy zaprojektowane zostały tak, aby spełniać potrzeby użytkowników w różnych sytuacjach, każda dostosowana do całorocznego użytku.

Priorytetem w pracy ze sprzętem tnącym jest zapewnienie sobie maksymalnego bezpieczeństwa. Ważnym aspektem bezpieczeństwa jest posiadanie ubioru, który będzie jednocześnie ochraniał i pozwalał na swobodne wykonywanie ruchów. W asortymencie firmy Husqvarna znajdują się trzy linie odzieży zabezpieczającej, które spełniają zróżnicowane potrzeby i wymagania. Niezależnie od linii, użytkownik ma gwarancję maksymalnej ochrony i komfortu. 


Husqvarna odpowiada na potrzeby Klientów poprzez wprowadzenie na rynek nowej linii ubrań. Swoboda ruchów połączona z wysoką wytrzymałością nieczęsto się zdarza jeśli chodzi o odzież ochroną, ale nam udało się osiągnąć optimum dla obu tych cech. ¬– powiedział Pan Andrzej Cieciuch, ekspert firmy Husqvarna.

Do nowej linii odzieży dodano wiele przydatnych cech, na przykład kieszeń na telefon komórkowy, świetną wentylację oraz elastyczną tkaninę 4-way stretch. W linii Technical kolana i łokcie zostały wzmocnione syntetycznym włóknem Aramid. Jest to specjalna, wzmacniajaca, struktura przędzy używana przez armię w odzieży wykonanej z Kevlaru.

Trzy rodzaje odzieży ochronnej zostały zaprojektowane, aby zapewnić maksymalną wentylację i elastyczność bez żadnych kompromisów względem bezpieczeństwa czy wydajności pracy. W celu zminimalizowania ryzyka i optymalizacji bezpieczeństwa pracy, wszystkie linie ubiorów przeszły rygorystyczne testy bezpieczeństwa, aby uzyskać normy CE i EuroTest. Odzież, która przeszła sprawdziany tego typu spełnia najwyższe europejskie standardy. Wszystkie zastosowane tkaniny wytrzymają prędkość łańcucha do 20 m/s. Zaś dla najbardziej wymagających użytkowników Husqvarna przygotowała spodnie odporne na prędkość 24 m/s.

Linia Technical

Ta linia ubiorów ochronnych jest najbardziej zaawansowaną technologicznie odzieżą bezpieczeństwa marki Husqvarna. Wykonana została z wysoce rekomendowanych materiałów, jak Cordura i Aramid. Przeznaczona jest dla profesjonalnych użytkowników i zapewnia maksymalną ochronę w trudnych warunkach. Ubiory Technical zapewniają wydajną pracę pilarką – niezależnie od pory roku i temperatury powietrza. Wysoka elastyczność wraz z przyjaznymi użytkownikowi rozwiązaniami stanowią cechy najbardziej profesjonalnej odzieży ochronnej dotychczas opracowanej.

Linia Functional

Tekstylia Functional są idealnym rozwiązaniem do intensywnej pracy pilarką, niezależnie od warunków atmosferycznych. Ubrania zostały zaprojektowane w sposób spełniający wymagania użytkowników. Wyposażono je w poręczne rozwiązania, takie jak: kieszeń na telefon komórkowy i otwory wentylacyjne pod ramionami. W newralgicznych punktach umieszczono wstawki z Cordury.

Linia Classic

Ubiory Classic zaprojektowane zostały do wykonywania prac z użyciem pilarki przez okazjonalnych użytkowników. W skład linii wchodzą starannie wykonane spodnie oraz nogawki ( chapsy ), zapewniające łatwość podczas poruszania się w każdej sytuacji. Odzież Classic gwarantuje świetną ochronę, wysoki komfort i dobrą wentylację przez cały rok.

Jak wybrać dobrą odzież ochronną?

Porady eksperta. Wskazówek udziela menedżer ds. produktu i szkoleń w firmie Husqvarna, pan Andrzej Cieciuch:

•    Po pierwsze: bezpieczeństwo. Odzież do pracy pilarką powinna być wykonana z materiałów najlepszej jakości, minimalizujących ryzyko.

•    Zwróć uwagę na oznaczenia każdej części garderoby: odpowiednie symbole informują o klasie bezpieczeństwa, np. zdolności do zatrzymania pilarki pracującej z dana prędkością. Klasa 0: 16m/s; klasa 1: 20m/s; klasa 2: 24m/s; klasa 3: 28 m/s (oznaczenie przyznawane tylko butom ochronnym).

•    Logotypy norm CE i Eurotest świadczą o pomyślnie zdanym teście bezpieczeństwa. Symbol EN381 mówi o spełnieniu wymogów bezpieczeństwa Rady Europejskiej.

•    Informacja Model A lub Model C mówi o rozmieszczeniu stref ochronnych, pokrytych materiałem zabezpieczającym

•    Dobieraj ubrania zabezpieczające, które posiadają jaskrawą, kontrastową barwę do otoczenia. Pamiętaj! Żółty, jaskrawy kolor nie jest widoczny w zielonym tle lasu.

•    Ważnym parametrem przy wyborze spodni jest ich waga.

•    Pamiętaj o niezbędnych akcesoriach: jak kask, ochronniki słuchu, osłona na twarz, rękawice oraz buty. Każdy z tych elementów może ustrzec Cię przed wypadkiem. Hełm powinien być wykonany z wytrzymałego tworzywa, ochronniki słuchu muszą dobrze dopasować się do głowy. Z kolei rękawice powinny być wykonane z nieślizgających się materiałów. Buty najlepiej wybrać z grubym bieżnikiem i za kostkę.


www.husqvarna.pl

 

wstecz
Copyright © 2004-2016 tartaki.com.pl Wszystkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.